Yüksel Işık

isikyukselk@gmail.com

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Genç yaşta sendikal örgütlenmelerde görev aldı. Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcılığı, ÇGD Ankara Şube Başkanlığı ve PSAKD Genel Merkez Yöneticiliği yaptı. Yazıları Radikal İki'de, BirGün'de, Taraf'ta ve Habertürk'te yayınlandı. Halen Radikal Blog'da yazıyor. Ankara'da yaşıyor.

YAZARIN TÜM YAZILARI

​UMUDUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ!

​UMUDUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ!

İstiyorlar ki biz “lanet olsun, istediğiniz neyse verelim” diyelim. Hani, Edip Cansever diyor ya bir dizesinde: "Ben bu kış öyle üşüdüm ki sorma."

CHP DE DEMOKRASİ İSTİYOR

CHP DE DEMOKRASİ İSTİYOR

​Delegenin anlamlı bir çoğunluğuyla yeniden seçilen Kılıçdaroğlu, PM seçimleri sonuçlarına göre delegelerden “Parti içinde daha fazla demokrasi” mesajını almış oldu. Yeni MYK’nın bu mesajı doğru okuyup okumadığını hep birlikte göreceğiz.

​CHP KURULTAYA GİDERKEN!

​CHP KURULTAYA GİDERKEN!

​CHP’nin bütün sorunları enine boyuna tartışacağı bir Kurultay yaşaması mümkün görünmüyor. Ancak önünde bütün bu meseleleri, ilgili toplum kesimlerince tartışabilecek ve programatik düzeye çıkartabileceği zamanı var.

CİZRE'NİN YOLU ODTÜ'DEN GEÇİYORMUŞ

CİZRE'NİN YOLU ODTÜ'DEN GEÇİYORMUŞ

Dikkatinizi, bir AKP'li vekilin dediği "Cizre'ye nasıl girdiysek ODTÜ'ye de öyle gireriz" sözüne çekmek isterim. Demek ki Cizre’den ODTÜ’ye uzanan bir yol varmış!

CHP'DE KONGRE SÜREÇLERİ

CHP'DE KONGRE SÜREÇLERİ

Türkiye’nin bütün siyasi partileri, kongre ve kurultaylarını en fazla iki güne sıkıştırıp, gerekli formaliteleri tamamlamakla yetiniyorlar. Türkiye’nin ihtiyacı ise AKP’nin ülkeyi getirip sıkıştırdığı dar boğazdan kurtaracak politikaların üretilmesidir. Bunun iki güne sıkıştırılmış bir Kurultay’da yapılabilmesi mucize olur.

ERDOĞAN'I YENMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

ERDOĞAN'I YENMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

Bilinçli olarak Erdoğan’ın üzerinde yürütülen Başkanlık Sistemi tartışması AKP’nin ve dolayısıyla Erdoğan’ın lehine yürüyor. Çünkü AKP’nin yürüttüğü güçlü propagandanın etkisiyle halk “bunlar başkanlık sistemine değil, Erdoğan’a karşılar” algısına ikna edilmiş durumda.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin!

Gizle Lütfen şifrenizi girin!

Şifremi Unuttum

Gizle

Kullanıcı şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kapat