Selami İnce

selamiince@gmail.com

YAZARIN TÜM YAZILARI

AVRUPA AŞIRI SAĞININ AKP BENZERLİĞİ

AVRUPA AŞIRI SAĞININ AKP BENZERLİĞİ

​Elbette aralarında çeşitli farklılıklar var ama diğer partilerden en belirgin ayrıt edici özellikleri “kendi milletinin ve liderinin dünya lideri olduğuna” inanmaları. Başkalarıyla birlikte yaşamak ve ortak bir dünya evi kurma yerine, milli ve yer yer de dini değerlere sıkı sıkı sarılıyor gibi yapma diğer belirgin özellikleri.

FAŞİZM UNUTULMASIN DİYE

FAŞİZM UNUTULMASIN DİYE

​Günter Grass, idealleri için mücadele edenlere asla “yazık oldu”  denmemesi gerektiğinin ayaklı kanıtıydı. Günter Grass, okurla sadece kitapları üzerinden ilişki kuran, sanal bir yazar değildi. Gürültülü yaşamayı severdi zaten: Kavgayı da! Hiç playback yapmadı, yeryüzü sahnesinde hep canlı performans yaptı! 

AKP-İSLAM DÜŞMANI PARTİLER İTTİFAKI

AKP-İSLAM DÜŞMANI PARTİLER İTTİFAKI

AKP, Avrupa Halk Partileri Grubu’na (Hristiyan Demokratlar - EPP Group) tam üye olarak alınmaktan umudu kesince gruptaki “gözlemci statüsü”nden istifa etti ve Avrupa Muhafazakârlar ve Reformcular İttifakı’na (AECR) tam üye oldu.

ALTIN ŞAFAK KAPİTALİST KRİZİN ÜRÜNÜ

ALTIN ŞAFAK KAPİTALİST KRİZİN ÜRÜNÜ

Ekonomik kriz Yunanistan’da yerleşik düzen partilerinin hepsini altüst edince, yeni siyasal iklimde Altın Şafak’a da yer açıldı. Bazı yoksulların, kaybedenlerin, yeni yoksullaşanların bir kısmının sığınağı faşist Altın Şafak oldu.

DÜNYANIN BÜTÜN ÇAPULCULARI BİRLEŞİN

DÜNYANIN BÜTÜN ÇAPULCULARI BİRLEŞİN

Almanya Sol Parti'si (Die Linke) 22 Eylül’de gerçekleşecek genel seçimlerine barışseverlerin birçoğunun oyunu alarak giriyor. Ülkenin aydınları “Direnen muhalefetin sesi Sol Parti’yi seç” mesajlı bildiri yayınlayarak Sol Parti’ye desteğini açıkladı

FRANSA'DAN YENİ SOSYAL DEMOKRASİ ATAĞI

FRANSA'DAN YENİ SOSYAL DEMOKRASİ ATAĞI

Fransa Devlet Başkanı François Hollande, klasik “sol sosyal demokrat” diyebileceğimiz bir programla Fransa’ı değiştirmeye başladı. Hem Fransa’da hem de siyasi birlik arayan Avrupa’da Hollande modeli neler sunuyor?

SOSYAL DEMOKRATLARIN SOLA KAYMA KORKUSU

SOSYAL DEMOKRATLARIN SOLA KAYMA KORKUSU

Almanyada Seçmenler özellikle sosyal alanda sosyal demokrat hükümetlerin liberallerden daha iyi olmadığına, uygulamada aradaki farkın ortadan kalktığına inanıyor.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin!

Gizle Lütfen şifrenizi girin!

Şifremi Unuttum

Gizle

Kullanıcı şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kapat