Evrim Bilgin Coşar

evrimcosar@hotmail.com

YAZARIN TÜM YAZILARI

TÜRKİYELİ BAKANIN İSTİFASI

TÜRKİYELİ BAKANIN İSTİFASI

​İsveç’teki sol koalisyonun küçük ortağı Çevre Partisi’nden İmar, İskân ve Bilişim bakanlıkları görevini yürüten Mehmet Kaplan’ın “İsveç’te Erdoğan’ın adamıyla arkadaşlık ediyor” haberleri istifa getirdi.

SOLDA BİR GÜZELLİK VAR

SOLDA BİR GÜZELLİK VAR

​İsveç'te adına "Aralık Sözleşmesi" denilen bir ara yolla, sol hükümet, sağ kanattaki dört partiyle anlaştı. Sağın bütçesiyle bir süre yola devam eden sol hükümet, şimdi daha da iyi bir temel eğitim için çalışacak.

ANTİDEMOKRATİK BAŞBAKAN

ANTİDEMOKRATİK BAŞBAKAN

İsveç'te Eylül ayında genel ve yerel seçimler için sandık başına gidecek olan seçmen, anketlerde hükümetin yüzünü güldürmüyor. Sekiz yıldır hükümette olan Muhafazakâr Parti, 2010'a göre her üç seçmeninden birini kaybetti.

ÇIRAĞIN FİKİRLERİ

ÇIRAĞIN FİKİRLERİ

Sarı saçlı, mavi gözlü bu güzel kadın, Olof Palme’nin rüya ülkesini inşa eden, İsveç’teki Sosyal Demokrat Parti’nin ilk kadın gençlik kolları başkanıydı. Genç yaşta milletvekili oldu, 2003'de öldürüldü. İsveç onun ustalık dönemini hiç göremedi ama bu kadın çıraklık dönemi fikirleriyle konuşuldu.

KAYNAK İŞÇİSİ PARTİ BAŞKANI OLDU

KAYNAK İŞÇİSİ PARTİ BAŞKANI OLDU

İsveç Sosyal Demokrat Partisi, bir hışımla genel başkan değiştirdi. Şimdiye kadar kulislerde adı hiç geçmeyen bir isim, eski bir kaynak işçisi, solun en büyük partisinin lideri oldu. Milletvekili bile olmayan Stefan Löfven, solu iktidara taşımaya çalışacak.

KUZEY SOLU DERSİNİ ÇALIŞIYOR

KUZEY SOLU DERSİNİ ÇALIŞIYOR

İsveç solunun en büyük partisi, temel hatasını “Ajandayı biz belirleyemedik” olarak saptadı.

İSVEÇ SOLU "BİZ NEREDE HATA YAPTIK?" DİYOR

İSVEÇ SOLU "BİZ NEREDE HATA YAPTIK?" DİYOR

İsveç’te 19 Eylül’de yapılan genel ve yerel seçimler, Kuzey Avrupa ülkelerine dair bilenen “güçlü sol” ezberini bozdu.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin!

Gizle Lütfen şifrenizi girin!

Şifremi Unuttum

Gizle

Kullanıcı şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kapat